Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

XARA BLUE DEE - QUEEN ALVA DEE - RAISA ROSE DEE

Novinky / News
 
8.-9.12.2012 - proběhla krásná adventní výstava v rakouském Kufsteinu, kde jsme vystavovali Queen Alvu Dee. Oba dny dostala Alva nominace do Best in Show, kde vždy těsným rozdílem jedoho hlasu skončila druhá. První den posuzoval pan Dietmar Sagurski z Německa, druhý den posuzovala paní Lena Venclíková z České republiky. Výstava to byla moc pěkná a klidná, vše probíhalo v předvánoční náladě.
 
1. den výstavy
 
Queen Alva Dee - Ex, CAGPIB, NOM
 
 
2. den výstavy
 
Queen Alva Dee - Ex, CAGPIB, NOM
 
 
 
                                                 278. + 228. Internationale Katzenausstellung Adventshow 2012
 


 
27. - 28.10. 2012 - jsme vystavovali Raisu Rose Dee a Queen Alvu Dee na světové výstavě WORLD CAT SHOW 2012 v chorvatském Záhřebu.
Obě holky dostaly hezké posudky. My jsme si splnili stanovené cíle. Raisa i Alva získaly certifikáty. Neplánovanou třešničkou navíc byl roztřel do nominace, do kterého se dostala Raisa. Alva se může chlubit titulem International Premior. Posuzoval pan Luigi Comorio z Itálie.
 
WORLD CAT SHOW ZAGREB 2012
 
Raisa Rose Dee - Ex, CAGCIB
Queen Alva Dee - Ex, CAPIB
 
 
 
 
  
                                 Queen Alva Dee                                                                            Raisa Rose Dee
 
 
 


 
 
21.6.2012 - tomu doma říkáme kočičí grupáč... :o)  (video)
 


 
21.5.2012 - 19. a 20.5. 2012 jsme vystavovali naše holky na Mezinárodní výstavě koček v Praze, kterou pořádala naše ZO STAR CATS. Své velké dny si prožila Queen Alva Dee, která na sobotní Burmilla Special Show získala Best in Show v kategorii kastrát, ocenění za nejlepší barvu oka a nejlepší srst. Zároveň získala nominaci do Best in Show. V neděli získala opět nominaci do Best in Show a cenu sponzora "Cat of Sympathy".
První den posuzovala paní posuzovatelka Penny Bydlinski z Velké Británie, den druhý paní Barbro Helmer ze Švédska. Foto z výstavy naleznete zde.
 
1. den výstavy
 
Raisa Rose Dee - Ex
Queen Alva Dee - Ex, CAPIB, NOM, BIS (Burmilla Special Show)
 
 
2. den výstavy
 
Raisa Rose Dee - Ex,  CAGCIB
Queen Alva Dee - Ex, CAPIB, NOM
 
 
                                                                  Queen Alva Dee
 


 
13.5.2012 - jak jsme již zmiňovali příští týden o víkendu (19. a 20. května) se koná Mezinárodní výstava koček, kterou pořádá ZO STAR CATS. Výstava se koná v hotelu Olympik Tristar, U Sluncové 14, Praha 8 (stanice MHD - Invalidovna). V sobotu se můžete tešit na speciální soutěž plemene Burmilla a v neděli na speciální soutěž plemene Maine Coon. Všichni jste srdečně zváni. Více informací naleznete zde.
 


 
 
5.5.2012 a 6.5.2012 jsme vystavovali na mezinárodní výstavě koček v Brně, která se konala při zasedání World Cat Congressu (WCC). Výstava byla zajímavá především tím, že se zde sešli posuzovatelé i z non-Fife organizací. První den nás posuzovala Lesley Morgan-Blythe (ACF) z Austrálie. Druhý den pan Jan van Rooyen (SACC) z JAR. Velkým úspěchem je Best in Variety a nominace do Best in show, kterou získala Raisa Rose Dee. Ta se může chlubit titulem International Champion.
 
1. den výstavy:
 
Raisa Rose Dee - Ex, CACIB   
Queen Alva Dee -  Ex
 
2. den výstavy:
 
Raisa Rose Dee - Ex, CACIB, BIV, NOM
Queen Alva Dee -  Ex, CAPIB
 
                                                                           Raisa Rose Dee
 


 
 
10.4.2012 - ve dnech 9. a 10. dubna jsme vystavovali Raisu Rose Dee a Queen Alvu Dee na mezinárodní výstavě v holandském Apeldoornu. Holky posuzoval první den pan Ad de Bruijn (NL) a den druhý paní Anne Paloluoma (FI).
 
Především neděle byla pro nás velmi úspěšným dnem, protože Raisa Rose Dee dostala od Ada nominaci do Best in show. Ve finále Raisa prohrála jedním hlasem (4:3). Nominace je pro nás obrovským úspěchem. Raisa má titul Champion, Alva Premior.
Pár fotografií z výstavy naleznete ve složce "Fotogalerie".
 
                                           1. den výstavy                                                                       2. den výstavy   
 
Raisa Rose Dee             Ex, CAC, NOM                                                                       Ex, CACIB                                                                                                         Queen Alva Dee               Ex, CAP                                                                                  Ex, CAP    
 
 
 
Dalším úspěchem je 4. místo Xary Blue Dee v souteži Burmilla roku 2011.
 
                                                                         
 

 
 
24.3.2012 - jsme se účastnili INTERNATIONAL CAT SHOW v Bratislavě. Vystavovali jsme Raisu Rose Dee a Queen Alvu Dee. Obě holčiny si přivezly certifikát. Posuzovala paní A. Laura Burani Ferrari (IT).
 
Raisa Rose Dee  Ex 1, CAC
Queen Alva Dee Ex 1, CAP
 

 
8.3.2012 - Úspěchy na výstavách sbírá i X-Men Cyclops Dee alias Tydlínek paní Saši Opletalové. Na současnou podobu Tydlínka se můžete podívat v galerii "Koťata 2010".
 

 
23.2.2012 - DLOUHO OČEKÁVANÉ SE STALO SKUTEČNOSTÍ  a do naší smečky dnes přibyla dvouletá červená holčička Raisa Rose Dee, kterou jsme si přivezli z chovatelské stanice SIMRAN,CZ ("Šárko, moc děkujeme..."). Zatím poznává nové prostředí a seznamuje se s Alvou a Modrulkou. Nyní pouze malá ochutnávka. Více ve fotogalerii.
 
 
 

 
17.1.2012 - ZO STAR CATS pořádá dne 19.-20.5.2012 výstavu STAR CATS SHOW v Praze - propozice naleznete na stránkách ZO STAR CATS nebo zde.  Na výstavě bude speciální soutěž plemen Burmilla (so) a Maine Coon (ne).
 

 
15.1.2012 - 7.-9.4.2012 se chystáme na mezinárodní výstavu do holandského Apeldoornu. Je velice pravděpodobné, že tentokrát se mimo našich současných mazlíčků (Xara + Alva) bude ukazovat i nový přírustek do naší kočíčí smečky, ale to trochu předbíháme...
 

 
13.8.2011 - Xena Princess May Dee, která již rok bydlí v rodině Idy Nešpůrkové, se nyní "zabydluje" i na výstavách, kde dnešním dnem získala třetí certifikát CAC, tzn., že se může pyšnit titulem Champion. Princezně gratulujeme a přejeme jí mnoho dalších úspěchů.
 

 
30.7.2011 - uplynul rok od doby, kdy Modrulka měla koťata. V sekci "Koťata 2010 / Kittens" se mužete podívat na pár aktuálních fotografií kočičích puberťáků.
 

 
25.4.2011 - jsme se zúčastnili výstavy Burmees &  Burmilla Chartreux Special show v holandském Arnhemu. Vystavovala se Queen Alva Dee a Xara Blue Dee. Obě holky dostaly krásné posudky od pana posuzovatele C. Spikera (NL) a my jsme na obě velmi pyšní.
 
Lépe se umístila Xara Blue Dee, která obdržela Best in Variety (V1), Queen Alva Dee umístění V2 ve stejné kategorii (Golden BML).
 
Jednalo se o naší druhou výstavu, která v nás zanechala spoustu nových zážitků a prožitků, na kterých se podílela mimo kočičáků i spousta příjemných lidí, kterým bychom rádi poděkovali za poskytnuté rady, zkušenosti, příjemné chvíle a spousty tak důležitých maličkostí. "Oni vědí..." Děkujeme.
 
 
 
 
18.2.2011 - "je rozhodnuto" - o Velikonocích 24.4.-25.4.2011 se chystáme na special show do holandského Arnhemu. Na Velikonoční pondělí se tam pořádají dva speciály (Burmees &  Burmilla Chartreux Special). Ukazovat by se mohla naše upovídaná Queen Alva Dee, ale holky pojedou nejspíše obě. Přece bychom nenechali Modrulku samotnou doma... (více na http://www.mundikat.nl)
 


 
   
5.12.2010 Výstava v Olomouci byla zajímavá především proto, že se zde potkalo velké množství zlatých burmillek. Přesto, že jsme se s našema holčičkama účastnili pouze speciální soutěže, která měla pomoci zlaté barvě k uznání, jsme velmi rádi, že naše Alvička obdržela Best in Variety.
 
Největšího úspěchu dosáhla Terezka Turoňová se svým vrhem koťat  - Best in show
 
Více fotografií z výstavy naleznete ve fotogalerii. Celou fotodokumentaci najde zde.
 
 

 


 
 
5.12.2010 se chystáme na výstavu koček  do Olomouce s našima holkama. Původně měla jet pouze Alvička, do které vkládáme veliké naděje. Ale jak tomu bývá "život je změna". Alespoň se holky nebudou spolu nudit... :o)
 
 


 
MODRULKA MÁ KOŤATA:
 
 
9.6.2010 se nám narodila 3 koťata se spojení Jack Kerouac Dee a Xara Blue Dee. Jsou to dva kluci a jedna holčička.
 
 
 
Seznamte se prosím...
 
 
 
   
X-Men Cyclops Dee - nejmenší ze sourozenců - stříbrný hodňoučký chlapeček, velký jedlík, který se rád chová a umí si o to i říct. Mazlíček každým coulem, věrný kamarád, který Vás po příchodu domů uvítá s připraveným bříškem na drbání - "ale to se musí vidět "  =  prodaný
 
Největší šmudlinka, která zůstala nejdéle doma se  5.12.2010 odstěhovala do Brna. Společnost mu dělají tři britky a pejsek. Jelikož je X-Men velice společenský, velká smečka mu dělá určitě radost.
 

 
  
 
Xena Princess May Dee - stříbrná holčička, stoprocentně odpovídá svému jménu, je to bojovnice, zvídavá, nic ji neunikne, ráda baští a hraje si. Vhodná do chovu = prodaná - Princezna odcestovala se sympatickou paní Idou, společně s Venouškem od Lenky Venclíkové (DEE*CZ), do Brna. Na oba doma čeká britka "Myška" s rodinou. Celé smečce přejeme hodně společné radosti.
 
Princezna již pár dní bojuje v Brně, bohužel zatím bojuje i se "služebně starší Myškou". Doufejme, že bude věrná svému jménu a zůstane "Princeznou".  Jak píše paní Ida: "s Venouškem jsou jeden muž" (posuďte sami - viz. foto).  My doplňujeme, že každý "muž" potřebuje svou "ženu". Snad jí bude "Myška".
 
   
   
 
No, nedaří se jim dobře?
 

   
  
 
Xiu Blue Dee - Xiu znamená v překladu "nádherný" a to k tomuhle modrému puclíkovi opravdu sedí. Modráček je od narození ten největší..... mazel...... Umí si zamňoukat, pokud se mu chce zrovna spát v něčí náruči nebo baštit....  prodaný - Modráček opustil domov jako první a zabydlel se v Novosedlicích u Teplic. Své nové majitele si již omotává okolo tlapiček. Tak jak to burmillky umí.
 
     
 
Xiu měl cestu kolem nás, a tak se stavil podívat na svou bývalou smečku. Daří se mu dobře  - no, není to krásný kluk? :o)
Fotky jsou pořízené "Modráčkovou" novou rodinou.
 
 
 
 
Koťátka jsou pod záštitou chovatelské stanice DEE*CZ.
 
 
 
Koťata k odběru !!!
 
 
 
Koťata odcházejí do nových domovů v cca 14-15 týdnech, odčervená, vakcinovaná a vymazlená.
INFO na 721751999 nebo tereza.majova@centrum.cz
 
 
Koťátka si můžete prohlédnout v záložce  Koťata 2010
 
 

 

 

 
 
 
                                                                                                                                                          Ilustrační foto
 
TOPlist